גברים ממאדים ונשים מוונוס

כל אחד יודע שיש הבדל בין גברים ונשים. ונאמר גם  ש"אישה צריכה לעמוד מאחורי גב בעלה"

האם ביטוי היסטורי זה מבטא את העובדה שגברים דאגו תמיד להפחית בערכה של האשה?

תשובה- כן ולא!!

טבע האדם הוא רצון לקבל כבוד ושררה. טבע זה תמיד יפחית רצון של מישהו אחר כפחות חשוב מהרצון שלו. ככה הוא פועל בין הגברים ועל נשים אותו הדבר

נראה שהנשים קופחו יותר?

הרצון הזה הוא אגואיסטי!!!  טבעו של רצון אגואיסטי לבקש להרוויח על חשבון האחרים כי זה גורם לו תענוג. יצחק ואברהם יסכימו להתחבר ביניהם בתנאי אחד, שבחיבור שלהם יחד הם יצליחו ל"דפוק" את יעקב. באותה הצורה  פועל טבע האדם  גם ל"הוריד"  מערכם  של נשים.

אז ברור שהמאבק לשיווין האשה הוא נכון?

לא!

למה?

תשובה- כי הוא אינו משרת את מטרת החיים.

איזה מטרה?

תשובה- להרוויח יחד עבור כולם חיים טובים ומאושרים – בזוגיות, במשפחה, בחברה ובמדינה.

והגברים מבינים את זה ?
תשובה- יש הבדל בתפקיד וביכולות בין גברים ונשים. היום אישה יכולה לעבוד בשווה כמו גבר, אבל המשכיות הדור זו זכות מיוחדת שניתנה לה. ניהול משק הבית וחינוך הילדים היא עושה טוב בהרבה מהגבר. איך שלא נסתכל על זה, העול הזה שמונח בצדק על כתפיה, גדול וחשוב מזה שהיא תצא ותרוויח. לכן ההבדל ביניהם קיים, ולא צריך לבטלו, אלא לשנות את סדר החשיבות כלפיו.
מאיפה אתה מביא את זה?

תשובה- אם ניקח את כול מה שנתן לנו הטבע ולא ננסה לשנות דבר, אלא נבקש לשנות רק את היחס שלנו אליו, נרוויח כולנו יחד חיים משוגעים.

אבל הרגע תיארת לנו את טבע האדם כמשהו נוראי.

תשובה- לכן צריך לבקש לתקן את השימוש בו, ולא  את ההרגשה שהוא נותן לנו.

??????????

טענה- אני לא מבין את התשובות שלך, אתה הוא זה שמסביר לנו שהטבע ברא אותנו אגואיסטים, אז אייך אתה מעלה על דעתך  שאנחנו מסוגלים לתקן אותו? ראית פעם אדם טובע במערבולת מים שמצליח לחלץ את עצמו בזה שתופס בציצית ראשו ומרים את עצמו מתוכה?

תראה מה קורה לנו כבר אלפי שנים. אנחנו מנסים לתקן את הטבע שלנו.כותבים חוקים אין ספור, קובעים אמות מוסר וצדק, יוצרים כלפיהם הסכמות חברתיות נרחבות, והכול הולך ונעלם כול הזמן כמו בבוץ טובעני.

מצד אחד יש לנו הכול, ומצד שני אנחנו רצים להשיג עוד ועוד כמו חבית ללא תחתית. בשביל זה אנחנו עובדים 24/7 מרגישים לחוצים יותר ויותר. אין זמן אהבה לאישה, אין זמן אהבה לילדים. אין זמן לצחוק עם חברים ואין סתם זמן למשחקים והנאה פשוטים. מיליארדי אנשים וילדים שורדים בחיים כצרכני תרופות הרגעה ונוגדי דיכאון, לוקחים סמים ושותים משקאות משכרים. אתה באמת לא רואה שידנו קצרה מהושיע?

תשובה- אתה צודק!!!  לכן, כול מי שבאמת מרגיש כמוך, והתייאש  מ"לתקן את כול העולם ואשתו".  מוזמן ללמוד שיטה כיצד ניתן להשתמש נכון בטבע שלנו בשביל ליהנות  מהחיים, במקום להמשיך ולסבול בהם.