הגדלת חזה – והפעם על סוגי שתלים

כידוע לכולנו ישנם סוגים שונים של שתלים שבהם ניתן לעשות שימוש בעת הגדלת או הרמת חזה. השתלים מתחלקים בין שתלים עם שטח פנים חלק לכאלו עם שטח פנים מחוספס שנועד למנוע התכווצויות אך מרגיש פחות טבעי. כמו כן ישנו הבדל בין שתלים עם מילוי מי מלח לשתלים עם מילוי סיליקון שמרגיש טבעי יותר אך מכיל חומר פחות טבעי. הבדל נוסף בין השתלים הוא בצורה שלהם:

ישנן שתי צורות עיקריות לשתלים – הראשונה היא צורה של טיפה או מה שמכונה לפעמים אגס והצורה השנייה היא עגולה. לרוב שתלים עגולים מתאימים בצורה הטובה ביותר ומקנים את המראה הטבעי ביותר לחזה. אך שתלים בצורת טיפה מסייעים במקרים מיוחדים כגון אצל נשים שעברו ניתוח להסרת חלק מהחזה או עברו שיקום כלשהו של השדיים בהליך קודם. בשתי צורות השתלים ניתן למקם אותם מאחורי רקמת השד ומתחת לבלוטות או מאחורי שרירי החזה. הרוב המוחלט של השתלים, כשלושת רבעים מהמנותחות בוחרות באפשרות התת שרירית, כלומר מאחורי שרירי החזה. מחקרי מראים כי שתלים הממוקמים מאחורי השרירים נוטים להפחית את הסיכוי לכיווצים ברקמת הצלקת ומאפשרת תהליך ממוגרפי פשוט וקל יותר לאחר הניתוח. התוצאות עבור נשים רזות או עבור נשים המעוניינות בהגדלה משמעותית של החזה משתפרות פלאים כאשר השתלים ממוקמים מאחורי השריר. המיקום הראשון עדיף כאשר מדובר בנשים עם נפילת חזה והניתוח הגדלה מאפשר באותה עת גם הרמת חזה ומתיחתו באופן שמשפר משמעותית את המראה החיצוני.

המיקום הרצוי משפיע לעיתים גם על אופי הניתוח ומיקום החיתוך כאשר חיתוך מתחת לשדיים מאפשר הן שליטה גבוהה יותר של המנתח במיקום השתלים והן הסתרת הצלקות הנלוות לניתוח בצורה המיטבית הרוב המוחלט של הניתוחים (בדומה לשיקולי ניתוח אף), בין שבעים לשמונים אחוזים מהם, מתבצעים באופן זה. החיתוך גם מאפשר פגיעה מינימלית בבלוטות ההנקה שבשד. כאשר מדובר במנותחות מבוגרות או כאלו שהניקו וכתוצאה מכך סבלו מנפילת חזה – אפשרויות חיתוך אחרות לרוב מביאות לתוצאות טובות יותר. רצוי מאוד להתייעץ עם המנתח לגבי כל ההיבטים הללו ולהציג לו את העדפותייך ויחד איתו לבחור באפשרויות הרצויות.