מה עם טפטים תלת מימדים?

חשבתם פעם לעצב את הבית עם טפטים תלת מימדים, כן, טפטים מעוצבים שיוצאים מהקיר או נכנסים אליו, לא כאלו טפטים שטוחים ומשעממים. אז איך אפשר לקחת את הסלון שלכם ולהפוך אותו למשהו ייחודי? למשהו שונה ומקורי? אחת הצורות היעילות והקלות והמהירות יחסית ליצור מראה חדש לחלוטין לסלון שלכם הוא טפטים ולא סתם טפטים אלא טפטים תלת מימדים. היתרון המרכזי בטפטים האלו האו שהם יוצרים אווירה נעימה וביתית לצד המקוריות והחדשנות שבהם. אין הרבה פתרונות עיצוביים שהם מצד אחד משדרים חדשנות ומקוריות אך נשארים חמים ולא מנוכרים או קרים בסגנון של העתיד הטכנולוגי או משהו כזה.

העובדה שהחלל המרכזי בבית שבו אתם מבלים את רוב זמנכם משופע בצורות לא רגילות, תבניות יחודיות ואווירה חדשנית יגרום לכם לפעול ולחשוב אחרת. היתרון למשפחה עצמה הוא לא פחות מהרשמת האורחים. כמובן שאפשר לעשות שימוש דומה בטפטים כאול גם בחדרי הילדים ובאמבטיה אך לדעתי הדומיננטיות שלהם וההצלחה שלהם היא בראש ובראשונה בסלון ומשם ליתר הבית.

הרעיון העיצובי הראשו הוא גלי הים – תחשבו על קיר גבוה בסלון המטופט בכחול ובתבניות של גלים, אך הגלים הללו אינם נטמעים אל תוך הקיר אלא בולטים ויוצאים מתוכו: גלים קטנים וגדולים, ארוכים וקצרים, בולטים יותר ובולטים פחות, בצורה שגורמת לך לרצות ולמשש את הקיר בידייך. רעיון אחר הוא תבניות פרחים – סלון פסטל קלאסי עם שטיח קיר בז', ספה אדומה וכריות פסטל, שולחן שהוא למעשה הדום מאורך בצבעי הספה ובקיר טפט לבן קרם עם תבניות פרחים שעלי הכותרת שלהם בולטות מתוך הקיר אל המרחב ויוצרות צורות תלת מימדיות.

רעיון מטורף אחר הוא תמונה תלת מימדית שנראית אמיתית. אחד החדרים המגניבים שראיתי שבנוי כך היה סלון ירוק, בגווני ירוק או ירוק בהיר וקצת לבן אבל ברקע האחורי שלו, על הקיר המרכזי והגדול בחדר היתה תמונה תלת מימדית של יער במבוק והיער נראה כל כך אמיתי וחי ותלת מימדי שהיתה ממש הרגשה כאילו הכורסאות והאנשים הם דמויות קטנות שחיות בתוך יער במבוק ענק. לדעתי זו דוגמא מצוינת משום שהיא גורמת לך לעצור שנייה ולחשוב כתוצאה מהעיצוב ואפשר כמובן לקחת את הטפטים האלו לשימוש בתור טפטים לארונות