עד הקליק הבא!

"חרדת ההחמצה"- תאמינו או לא כולנו חולים בה! ניכר כי חרדה זו התעצבה והתעצמה במאה הנוכחית כחלק מ-"דור הדיגיטל", מי שעלה על הרעיון להשתמש בחרדה זו ולעורר אותה בדורינו למטרות רווח כלכליות הן: רשתות המדיה השונות, משרדי הפרסום והשיווק, לפי תוצאות המחקר של חברת דיסקווט  חרדה זו גוזלת לנו לפחות כ-145 דק' ביום בממוצע, שגורמת לנו לגעת במסך כ-2,617 פעמים ב-24 שעות, כולנו למעשה חרדים לא לחיות את חיינו במלואם, אך באופן מפתיע חרדה זו דוחפת אותנו כחלק מ"טרנד דיגיטלי" לתעד כל שניה כזו במקום לחוות אותה במלואה.

המסכים בהם אנו מוקפים הם  מעיין "סם דיגיטלי" שמשפיע על קליפת המוח הקדמית, באותו האופן שבו משפיע הרואין. שימוש ממושך יוצר פעילות הייפר מוגברת, שמעלה את רמות הדופמין במוח ומעוררת הרגשת "היי" בדומה לקיום יחסי מין. הורמון הדופימין משתחרר במוח גם לאור קבלת מידע חדש ומעניין שהוא סופג, כלומר קיימת ציפיה מותנית וכבר כמעט אוטומטית לאותה התחושת ה"היי" בכל הודעת וואצאפ קטנה שמתקבלת, בפתיחת האיסטגרם או בקבלת הודעות בפייד הפיסבוק ועוד…

אפילו הפרומואים לכל סדרה, סרט, תכנית טלוויזיונית ואף כתבות תחקיר למינהן משתמשות בדיוק באותו גורם "חרדת ההחמצה" ומציגות לנו את המידע שלהן בקיטועים וחיתוכים מותחים המייצרים טעם לעוד ואת האשלייה שזהו  שיא השיח הציבורי ואף העולמי ואם לא צפית אינך קיים. כמובן שאותה הגברת בשינוי אדרת היא מה שהופכת אותנו מכורים גם לאפליקציות חברתיות, אפליקציות דייטים, משחקי מחשב ועוד…. (הדוב בתמונה היה קודם על כסא גלגלים)

מה שמעניין בכל הניצול השיווקי הוא לגלות עד כמה  המשיכה לקשר עם הזולת מושרשת בנו במבנה הפנימי, קיימת בנו תלות והשפעה חברתית מוחלטת המייצרת בנו את חרדה לאיבוד קשר, כדי לא להיות פחותים מאחרים בשום רמה. אותה תלות חברתית היא מקור עוצמה אדיר שאנו יכולים לגייס לטובה ולתועלת השלמות כללית ולא בכדי לקיים ולממן את כוחות השוק וכיסיהם המנופחים.

על פי חכמת הקבלה הצורך המוגבר של דור הדיגיטל הוא איננו מקרי אלא קשור באופן ישיר  להתפתחות האגו ואותה התלות ההדדית -חברתית נמצאת עכשיו בפרשת דרכים ברורה האם נצרוך אותה בצורה הרסנית לנו ולילדינו? או נפתח את אותו הצורך במימוש האושר  וקשרים אמיתיים הממלאים אותה ברמה גבוהה יותר שלמה ואף נצחית.

בעזרת הלימוד במכללת "בני ברוך" ניתן לקבל הבנה על מערכת הקשרים בנינו בה אנו פועלים מה מניע אותנו? וכיצד ע"י החיבור אותם הרצונות לכיוון אהבה והשפעה לטובת הזולת אנו מתמלאים בצורה שלמה ומאוזנת ללא מרדף שווא אחר הקליק הבא המרוקן אלא ע"י נקודת הקליק בקשר הפנימי בנינו המאזנת מקדמת אותנו יחד בהשלמה הדדית ובמימוש מלא של כל יחיד.