2 טיפים ללובשי עדשות מגע בפעם הראשונה

קודם כל מזל טוב לרגל רכישת זוג עדשות מגע הראשון שלך. אם את כמו רוב האנשים את תהיי בשוק בימים הראשונים מכמות הפרטים וחדות הראיה שקיבלת כמו גיבורת על שעלתה מתוך החול וקיבלה יכולות חדשות. גם גווני הצבעים וחדות הפרטים היא מדהימה. הכל מאוד מרגש כמו בכל דבר חדש אבל גם קצת מפחיד, אחרי הכל עדשות מגע הן סוג של מוצר הייטק רפואי והראיה היא אחד החושים החשובים ביותר שיש לך. לכן חשוב מאוד לקבל החלטות נכונות בכל הקשור לנוחות ולבטיחות של השימוש בהן.

קודם כל חשוב להירגע – הרבה אנשים חוששים לשרוט את העיניים שלהם כשהם שמים עדשות מגע או גרוע מכך – שעדשות המגע יתקעו מאחורי העין. קודם כל תירגעי, הכנסת והוצאת העדשות עלול לגרום לך ללחץ אבל כמה שזה נשמע מוזר אין שום צורך לפחד מלשרוט את העין או לגעת בה כל עוד הידיים שלך נקיות. כמו כן האישונים שלך מחוברים לחלק האחורי של העין שלך ולכן העדשות אינן יכולות "לברוח" פנימה.

חשוב לשמור על העדשות נקיות – אל תחסכי בניקיון העדשות שלך. במקרה של עדשות מגע יומיות, הרופא יספק לך הנחיות לגבי השימוש והשמירה על העדשות בצורה הנכונה עבורך. חשוב להקפיד על החומרים ועל סדרת הפעולות שהרופא שלך פירט לך. אל תעשי שימוש רק במה שמגיע עם העדשות כחומר ניקוי או כעצות לניקוי העדשות אם הרופא שלך המליץ לך אחרת. כאשר את שמה את העדשות בבוקר, חשוב לרוקן את הקופסא ולשטוף אותה ואז להפוך אותה ולתת לה להתייבש לפני שממלאים אותה בחומר ניקוי חדש. כמו כן חשוב להחליף את קופסת העדשות כל שלושה חודשים אלא אם הרופא הורה לך אחרת. אם ההליך הזה נשמע לך מורכב מדי או מסובך מדי את יכולה לבדוק לגבי עדשות חד פעמיות שניתן להשליך לפח בסוף היום וכך להימנע משגרת הניקיון והאיחסון היומית.

את יכולה לשאול את עצמך למה לי עדשות בכלל ולא משקפיים או ניתוח לייזר לשיפור הראיה. לדעתי מדובר בהחלטה אישית המשתנה מאדם לאדם וקשורה לחוש האסתטיקה, התקציב, פחד מהליכים בלתי הפיכים וכולי. קשה לתת עצה בנושא הזה ומומלץ לבחון לעומק את האפשרויות השונות לפני שאת מחליטה מה נכון עבורך. אבל עבורי עדשות מגע הן הפתרון המגניב ביותר שמאפשר לי גם לשחק עם עיצוב האישונים ולהרגיש את הגוף והפנים שלי טוב יותר.